Reform Architekt – biuro architektoniczne inne niż wszystkie

W każdym dużym mieście, takim jak Poznań czy Warszawa dobry architekt jest na wagę złota. Budynek jest miejscem użytkowym i zarazem ważnym obiektem w przestrzeni. Współczesny architekt musi połączyć potrzeby i oczekiwania klientów, nowoczesne trendy i technologie ze stylem i potencjałem danego miejsca. Dotyczy to szczególnie architektury miejskiej, gdzie nowe bryły wyrastają między tradycyjnymi zabudowaniami. Biuro architektoniczne Reform Architekt opracowuje projekty biorąc pod uwagę te wszystkie wyzwania.

Reform Architekt – nowe spojrzenie na bryłę i przestrzeń

Współczesna architektura jest oszczędna w formie. Dominujące cechy to prostota linii i minimalna ilość kolorów, najlepiej neutralnych. Biuro architektoniczne Reform Architekt może opracować budynki mieszkalne i komercyjne dla Poznania. Stawiamy na niebanalne, indywidualne rozwiązania.

Architekt Marcin Tomaszewski, założyciel i właściciel biura, dodaje zawsze jakiś własny akcent. To nieprzeciętne projekty. Każda bryła i wnętrze są dobrze dopasowane do potrzeb klienta prywatnego i firm.

Nieoczywiste, ale funkcjonalne rozwiązania przestrzeni można uznać za nasz znak markowy. Architekt zaczyna od zapoznania się z właściwościami terenu, na którym będzie wzniesiony budynek. Następnie omawia z klientami ich potrzeby i oczekiwana, dodaje kilka własnych pomysłów i przystępuje do realizacji.

Architekt Poznań

Profesjonaliści i nowoczesny sprzęt

Realizacja projektów jest możliwa dzięki zespołowi specjalistów. Chociaż to architekt i właściciel biura jest ich głównym pomysłodawcą i koordynatorem. Biuro architektoniczne zatrudnia osoby, które dobrze znają swoje zadania i potrafią wprowadzić uzgodniony plan w życie.

To również nowoczesne technologie i sprzęt, dzięki któremu można szybko przejść od przygotowania do realizacji. Technologia skanowania 3D pozwala zbadać miejsce, gdzie powstanie bryła budynku. Takie narzędzia architekta, to niezbędne rozwiązanie szczególnie w przestrzeni miejskiej, w miejscach takich jak Poznań czy inne duże metropolie. Tutaj liczy się precyzja i wpasowanie w bryły innych budynków oraz założenia estetyczne i urbanistyczne.

Minimalizm bez nudy

Mimo minimalistycznych środków żaden projekt biura architektonicznego Reform Architekt nie jest przypadkowy ani banalny.

Architekt stara się dobrać indywidualnie bryłę do miejsca, w którym ma powstać. Jednym z modnych, a zarazem oryginalnych rozwiązań jest stosowanie przeszklonych ścian. Pozwala ono na przenikanie się wnętrza i części zewnętrznej budynku. Ściany na zewnątrz są się przedłużeniem ścian działowych wewnątrz. Kolory zastosowane w pomieszczeniach są echem kolorystyki elewacji.

W projektach biura architektonicznego Reform Architekt powtarzają się biel, czerń i refleksyjne powierzchnie, zestawione z dużymi, przeszklonymi przestrzeniami. Często stosowane są też elementy z drewna w naturalnym kolorze.

Stare z nowym

Często stosowanym zabiegiem jest wbudowanie dawnych budynków w nową bryłę, przekształcając je w sposób służący nowym celom. Jednym z ciekawych przykładów takiego projektu biura architektonicznego Reform Architekt jest Wigury XS w Łodzi, prezentowany na stronie firmy. Podobne rozwiązania architekt może zastosować w Poznaniu lub innych dużych miastach. Zwłaszcza tam gdzie ma do czynienia z budynkami zabytkowymi.

Wnętrza funkcjonalne i pełne tajemnic

W wystroju wnętrz dla architekta i biura architektonicznego Reform Architekt liczy się przede wszystkim powietrze, światło i przestrzeń. Zestawiamy elementy ciemne z białymi bryłami i podświetlonymi panelami. Wysokie, przeszklone ściany zwiększają uczucie przestronności i świeżości. Zwłaszcza kiedy za oknem można podziwiać zieleń. Niektóre projekty architekta Marcina Tomaszewskiego zostały wykonane wręcz bez wycięcia ani jednego drzewa (budynek long house pod Łodzią).

Stosujemy też różnorodne źródła światła, ukryte w niespodziewanych miejscach i odbite w lustrzanych powierzchniach, lub wiszące w postaci żarówek i świetlówek w industrialnym stylu.

Doświadczenie, indywidualne i profesjonalne podejście do każdego projektu, zapewnia ich realizację na światowym poziomie.